20 lat mineło…

Rok 2010 jest dla Fundacji rokiem szczególnym, nasz organizacja obchodzi 20- lecie swojej dzielności jak i 5 – lecie działalności Lokalnego Centrum Wolontariatu działającego przy Fundacji. Dnia 7.10.2010r Fundacja obchodziła swój jubileusz w zaprzyjaźnionej restauracji „Relax”. Zaczęliśmy o godzinie 13:00 cześć oficjalną na której przedstawiona zastała historia działalności naszej organizacji. Następnie Fundatorzy: Elżbieta Tomyślak, Jacek Nowaczyński i Hieronim Bartkowiak wręczyli trzem osobom medal okolicznościowy. Medalem okolicznościowym uhonorowane zostały takie osoby jak: Adam Lewandowski – Burmistrz Śremu, Witold Piasecki – Naczelnik Urzędu Skarbowego w Śremie oraz Maria Stefaniak – Przewodnicząca Rady Fundacji. Następnie Fundatorzy wręczyli ośmiorga osobom podziękowania za wkład pracy na rzecz Fundacji. Podziękowania te otrzymały: Anna Sobieraj, Małgorzata Dolata, Janina Bartkowiak, Teresa Kuźma, Łucja Chwieralska, Irena Staszewska – Chwieralska, Teresa Bartkowiak, Daniela Posielska. W imprezie wzięli udział Tadeusz Waczyński Starosta Śremski, Daniel Cicharski przedstawiciel Gminy Śrem, ks. Kanonik Ryszard Adamczak, ks. Proboszcz Mariusz Matecki, ks. Andrzej Zieliński, ks. Kapelan Lech Otta, Maria Świdurska Kierownik OPS w Śremie, Małgorzata Łucka Kierownik PCPR w Śremie, Dyrektorzy Szkół i Prezesi Jednostek Organizacyjnych Gminy i Powiatu Śremskiego, przedstawiciele przedsiębiorstwa współpracujących z Fundacją, Koordynatorzy Klubów Wolontariatu. Po części oficjalnej wszyscy goście zaproszeni zostali na poczęstunek. Oprawę muzyczną zabezpieczyli wolontariusze Zespół Muzyczny „Temat” z Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie z tej również szkoły przy obsłudze imprezy pracowały trzy wolontariuszki z Szkolnego Klubu Wolontariatu.