Wiejski turniej tenisa stołowego.

Wiejski klub tenisa stołowego.  Od lipca br.w  świetlicy „Oaza” w Psarskiem realizowany jest projekt pn”Organizacja czasu wolnego dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez propagowanie zdrowego stylu życia.” W projekcie biorą udział uczniowie 4 szkół z powiatu śremskiego – Szkoły Podstawowej Nr 1 w Śremie, Gimnazjum Nr 2 w Śremie ,Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Chrząstowie oraz Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Mchach.Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli:Mariusza Wachowiaka i Waldemara Józiaka. Głównym celem projektu  jest nauka dzieci i młodzieży gry w tenisa stołowego.W ubiegłą sobotę  w ramach projektu zorganizowany został turniej rodzinny sprawdzający nabyte umiejętności.Turniej zorganizowany został w sali gimnastycznej w Mchach.Uczestnicy zmierzyli się w 4 konkurencjach : 1.grupa dziewczyn, 2 chłopcy szkoła podstawowa, 3 chłopcy z gimnazjum, 4 dorośli.  Nagrodzone zostały następujące osoby:
w grupie dziewczyn: I miejsce Klaudia Majchrowicz, II miejsce Małgorzata Bartkowiak, III miejsce Weronika Jakubowska, IV Beata Matuszewska
w grupie chłopców ze szkół podstawowych: I miejsce Hubert Szewczykowski, II miejsce Mariusz Stempniak, III miejsce Piort Kostysiak, IV miejsce Daniel Palacz
w grupie chłopców ze szkół gimnazjalnych: I Radosław Grabny, II Karol Szymkiewicz, III Patryk Majewski, IV Bartosz Nowak
Zwycięzcy nagrodzeni zostali medalami,dyplomami i nagrodami rzeczowymi.W sali panowała atmosfera rywalizacji. Nie brakowało jednak radości i zabawy.Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy biesiadowali przy grillu,ciepłej herbacie ,pączkach i pysznym serniku.Realizatorem projektu jest Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem. W organizacji turnieju pomagały nauczycielki – koordynatorki Szkolnego Klubu Wolontariatu w Mchach – Henryka Kościelniak i Elżbieta Falecka.Serdecznie dziękujemy uczestnikom i nauczycielom za wspólnie spędzony czas ;za sportową rywalizację.Mamy nadzieję,że niebawem spotkamy się na kolejnym turnieju.Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy wszystkich miłośników gry w tenisa stołowego.Projekt finansowany jest z budżetu Wojewody Wielkopolskiego.