„SMOKI”

2. Tworzenie warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka,
  3. Prowadzenia ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym,
  4. Wspieranie ich rodzin,
  5. Zaspokajanie ich potrzeb życiowych w zakresie:
    • edukacji – poprzez różne formy pozaszkolne,
    • opieki wolontarystycznej,
    • udziału w kulturze i rekreacji z otwartym środowiskiem.
  6. Inicjowanie i występowanie z wnioskiem o regulacje prawne dotyczące:
    • niezbędnych form pomocy dla osób niepełnosprawnych i opiekunów osób niepełnosprawnych umożliwiających prowadzenie różnych form pozaszkolnych,
    • występowanie z wnioskami o przyznanie pomieszczeń i środków finansowych związanych z działalnością świetlicy dla członków Koła,
    • tworzenia możliwości korzystania z form życia społecznego,
    • zapewnienia niepełnosprawnym w razie potrzeby odpowiedniego wsparcia (grupa wsparcia, poradnictwo, sport, fizykoterapie, kultura).
  7. Współdziałanie z instytucjami, organami, samorządami lokalnymi na rzecz i dla dobra członków Koła Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „SMOKI”.
  • Prowadzenie działalności umożliwiających pozyskanie środków na funkcjonowanie Koła Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „SMOKI”