Czwartkowa wizyta gości z Francji.

Fundacja gościła 24.06.2010r delegację z Kantonu Guichen (Bretania, Francja).Grupa francuzów przyjechała na zaproszenie Stowarzyszenia Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości. Tematem przewodnim wizyty był wolontariat i pomoc społeczna. Goście w godzinach dopołudniowych uczestniczyli w prezentacji dotyczącej nowelizacji ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie przedstawionej przez przedstawiciela Regionalnego Centrum Wolontariatu w Poznaniu jak i prezentacji przedstawiającej działalność Lokalne Centrum Wolontariatu w Śremie przedstawioną przez koordynatora LCW. Następnie goście uczestniczyli w zajęciach terapeutycznych prowadzonych z dziećmi niepełnosprawnymi w Kole „SMOKI”. Natomiast od godziny 17:00 Francuzi jak i wolontariusze zrzeszeni w LCW bawili się razem na przystani „MARINA” w Śremie. Popołudnie uatrakcyjniły występy: Chabrów w Grzybna, Mażoretek –formacji tanecznej przy Orkiestrze Towarzystwa Muzycznego im. Mariana Zielińskiego w Śremie, jak i występ wolontariuszki w Gimnazjum nr 2 im. Ks. Piotra Wawrzyniaka w Śremie z wierszem po francusku. Wolontariusze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Gen. Józefa Wybickiego przygrywali przy ognisku na gitarach natomiast wolontariusze z Zespołu Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie obsłużyli od strony gastronomicznej piknikowe popołudnie.