Śladami Mikołaja Kopernika

Rok 2023 jest rokiem Mikołaja Kopernika – słynnego astronoma i twórcy heliocentrycznego modelu Układu Słonecznego. Podążając za tegorocznym patronem, Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem 25 maja 2023 r. zorganizowała wyjazd integracyjno-edukacyjny dla osób z niepełnosprawnościami do Torunia – rodzinnego miasta Kopernika.

W całodniowym wyjeździe udział wzięło łącznie 40 osób, w tym dzieci, ich opiekunowie oraz osoby dorosłe. Wczesnym rankiem uczestnicy wyjechali autokarem do Torunia, by wraz z przewodnikiem zwiedzić miasto i zobaczyć inne ciekawe miejsca czy zakątki: Planetarium, dom Mikołaja Kopernika (seans 4D), Dwór Artusa czy krzywą wieżę. Podczas wycieczki był czas na lody, a po całym dniu wędrówek wszyscy zjedli pyszny obiad. Zmęczeni, ale szczęśliwi Śremianie wrócili do domu.

Celem wyjazdu była szeroko pojęta aktywizacja osób z niepełnosprawnościami ze środowiskiem. Uczestnictwo w wycieczce wpłynęło korzystnie na ich samopoczucie i stan psychiczny, stanowiąc tym samym ważny element integracji społecznej. Aktywność fizyczna jest czynnikiem wpływającym na rozwój wszystkich sfer aktywności człowieka, powodując realizację terapeutycznych i profilaktycznych celów rehabilitacji.

Wyjazd został sfinansowany ze środków PFRON oraz Gminy Śrem.

 

image_pdfPobierz PDF