Edukacja poprzez igłę i nitkę

W maju rozpoczął się nowy cykl warsztatów organizowanych przez Fundację na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem „Igłą i nitką”. Zajęcia, podobnie jak trwający obecnie projekt „Ruch, zmysł i koordynacja to przyjazna edukacja” dla dzieci i młodzieży, współfinansowane są ze środków Gminy Śrem. Potrwają do końca czerwca.

Nauka szycia niesie ze sobą mnóstwo korzyści dla rozwoju najmłodszych. Pobudza kreatywne myślenie, stymuluje spontaniczną twórczość, poprawia sprawność manualną, koordynację ruchową i ćwiczy wzrok. Choć operowanie igłą i nitką to nie zawsze łatwa sprawa, dzieciaki radzą sobie znakomicie. Z kolei na ostatnich zajęciach sensorycznych, których motywem przewodnim były powietrze, ruch i wiatr, uczestnicy korzystali z chusty animacyjnej klanza i świetnie się bawili.