WYJAZD INTEGRACYJNO-EDUKACYJNY

W ramach szeroko pojętej współpracy z naszą organizacją –  Fundacja Pomocy Wzajemnej „Barka” zorganizowała dwudniowy wyjazd integracyjno-edukacyjny do Chudobczyc.

Wypoczynek wraz ze spotkaniem edukacyjnym został zorganizowany dla naszych podopiecznych – uczestników Centrum Integracji Społecznej oraz mieszkańców Schroniska dla Bezdomnych Kobiet i Mężczyzn, które  nasza Fundacja prowadzi – 18 osób w tym 3 osoby z kadry wzięło udział w wycieczce.Program wycieczki obejmował zakwaterowanie  w domkach letniskowych w Ośrodku Wypoczynkowym w Chudobczycach, a następnie spotkanie w Stowarzyszeniu Integracyjnym Wspólnoty Barka również w Chudobczycach na którym dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje  Wspólnota oraz CIS działający przy wspólnocie, który prowadzi ekologiczny warzywniak.

Wieczorowa porą  spędziliśmy czas u Państwa Sadowskich Barbary i Tomasz założycieli  Fundacji Barka.  Spotkanie miało nietypowy charakter, gdyż  rozmawialiśmy o „podcinaniu skrzydeł” przez co  nie dążymy do zamierzonych celów. Na koniec dnia integrowaliśmy się przy ognisku  oglądając film nakręcony z okazji 30-lecia BARKI.

Następnie wyjechaliśmy do Wąsowa, gdzie mieści się  przepiękny Pałac,  w którym czekał na nas obiad i deser.  Spacerkiem zwiedziliśmy okolice Pałacu.

W bardzo miłej atmosferze spędziliśmy czas i z naładowanymi akumulatorami wróciliśmy do Śremu.

Julia Niewrzędowska

 

image_pdfPobierz PDF