„Uwolnić Skowronka”

W  sobotę  10.09. już drugi raz  uwalnialiśmy skowronki zamknięte w domu z powodu niepełnosprawności.

Wzorem ubiegłego roku wszystkie Skowronki spotkały się przy kościele NSJ na Jezioranach o godz.11oo.Tytaj zostały powitane przez Ks. Kan. Ryszarda Adamczaka .

Otrzymały również identyfikatory a opiekujący się nimi wolontariusze koszulki. Każdy Skowronek miał swojego wolontariusza ,który opiekował się nim podczas całego spotkania. Na miejsce zbiórki uczestnicy dotarli dwoma autobusami Firmy Strzelec oraz  przywiezieni byli przez członków rodziny.

Po drodze zwiedzili nowo budowany Kościół w Parku Odlewnika oraz zobaczyli pomnik katyński.

Całe spotkanie obyło się w br. w Katolickim Centrum Edukacji i Kultury im św. J.Pawła II.

Spotkanie objęte było patronatem honorowym Starosty Śremskiego i Burmistrza  Śremu,którzy zaszczycili spotkanie swą obecnością. Patronat medialny  –  Tydzień Ziemi Śremskiej, TV Relax  oraz  Kurier śremski.

Program  artystyczny przygotowała Szkoła Muzyczna przy KCEK oraz Pani Aleksandra Worotyńska.  Obydwa występy to prawdziwa uczta  duchowa, która bardzo podobała się uczestnikom i sprawiła im wiele radości.

Po części artystycznej  uczestnicy otrzymali kawę i ciasto a następnie w towarzystwie Vice Dyrektora  zwiedzali  szkołę. To co zobaczyli przeszło ich najśmielsze oczekiwania, byli pod wielkim wrażeniem  tego co zobaczyli.

Spotkanie zakończone zostało uroczystym obiadem w Sali  BETANIA.

Zorganizowanie spotkania integracyjnego  było możliwe dzięki środkom sponsorów:

TFP Grafika Sp. z o.o. w Śremie, Everest Finanse – Bocian w Śremie, Gminie Śrem, Starostwu Powiatowemu, Funduszowi  PFRON i Państwu Andrzejowi i Małgorzacie  Dworczak. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy .

Dziękujemy również  panom : Zdzisławowi i Bartoszowi Żeleżnym  oraz Tomaszowi  Żakowi za pełnienie roli i funkcji przewodników.

W podziękowaniach nie możemy zapomnieć o olbrzymiej pracy  wolontariuszy ze Szkolnych Klubów Wolontariatu: ZST,ZSP,ZSO,Gimnazjum nr1 i 2, Szkoły podstawowej nr 1 w Śremie oraz Gimnazjum w Dolsku.Dzięki Wam drodzy wolontariusze wszystko jest możliwe i raz w roku ulice Śremu są pomarańczowe. Słowa podziękowania kierujemy również do Pani Aleksandry Mieloszyńskiej za  sprawne prowadzenie spotkania.

Przez cały czas trwania spotkania wystawiona była kopia relikwii św. J.PawłaII. Ojciec Święty czuwał nad nami wszystkimi przez cały czas bo mimo upału i wypełnionej sali nikomu nic złego się nie przydarzyło .Dziękujemy Ci Ojcze Święty.

Mam nadzieję,że za rok znów się spotkamy i będziemy mogli zobaczyć kolejną placówkę kulturalną Śremu. Do Zobaczenia „Skowronki” za rok

Maria   Stefaniak

image_pdfPobierz PDF