PARADA SMOKÓW 2016

Pierwsza w Śremie Parada Smoków to wydarzenie ,które miało miejsce w Śremie  w dniu 04.09.2016r przed restauracją „ TROPICANA”.Impreza  została zorganizowana  z inicjatywy  Pana Daniela Augustyniaka  właściciela  restauracji  z dwóch okazji  rocznicowych :

19 urodzin ”Tropicany”  i 10 rocznicy  powstania Koła  Dzieci i młodzieży niepełnosprawnej „SMOKI”.

Impreza miała cel  charytatywny. Uzyskane  środki  będą przeznaczone na wypoczynek członków  Koła  w 2017 r.

Przygotowano bardzo wiele ciekawych atrakcji  oraz loterię fantową ,w której każdy los wygrywał.

Główne  nagrody loterii fantowej  zostały ufundowane  przez  Firmę Jubilerską  Antoniewicz,  GrennBike, FPD Grafika  Sp. z o.o.   Wawrzynowicz  oraz licznych darczyńców, których  wykaz imienny  w załączeniu.

Jedną z najważniejszych nagród  był aparat fotograficzny ufundowany przez Starostę Śremskiego  za najciekawsze przebranie przygotowane przez uczestników  przemarszu  smoków.

Paradę smoków prowadziła grupa motocyklistów  i samochodów  BMW .Korowód  przeszedł  ulicą Chłapowskiego  ,Okulickiego  i Roweckiego do ulicy Chłapowskiego.

Na scenie wystąpiły SMOKI,które jak zwykle zaprezentowały się  bardzo  ładnie z dobrze przygotowanym  repertuarem.Kolejnymi  bohaterami  sceny były dzieci  ze Szkoły  Podstawowej  Nr 1 – grupa  taneczna  i muzyczna.  Dzieci zaprezentowały się również znakomicie. Kolejną ucztę  duchową  sprawiła wszystkim  Pani  Olga  Garstka .

Kolejnym  akcentem wartym podkreślenia był wybór  najładniejszego   stroju  .Szczęśliwcami ,którzy wygrali nagrodę Starosty  okazały się dzieci  ze szkoły nr 1. Restauracja  „Tropicana „ ufundowała  dodatkową nagrodę indywidualną  – karnet  do restauracji , który  wygrał  najmniejszy  uczestnik  Kubuś.

Patronat Honorowy  sprawował  Starosta Śremski  i Burmistrz   Śremu, patronat  medialny  TV RELAX ,Tydzień Ziemi  Śremskiej i Kurier  Śremski.

Wszyscy  uczestnicy  świetnie się bawili i korzystali  z przygotowanych atrakcji. Niestety pogoda załamała się i ok. godz. 19oo zmuszeni byliśmy zakończyć wspólną zabawę .Losowanie  głównych nagród  odbył o się  przed kamerą  wewnątrz restauracji .Nagrody można  było odbierać  przez tydzień  w restauracji  „Tropicana”.

Jak zwykle w obsłudze imprezy nie zawiedli  wolontariusze ze szkolnych Klubów Wolontariatu-Zespołu  Szkół  Technicznych, Gimnazjum nr 1, Zespołu Szkół  Ogólnokształcących w Śremie.

Serdecznie dziękujemy  wszystkim  darczyńcom ,wolontariuszom ,pracownikom  restauracji „Tropicana” a w szczególności  Panu  Danielowi  Augustyniakowi.    Maria Stefaniak

plakat-smoki

LISTA SPONSORÓW na PARADĘ SMOKÓW

1. Starostwo Powiatowe w Śremie
2. Urząd Miejski w Śremie
3. T.F.P. GRAFIKA Sp z o.o. w Śremie
4. Gry Planszowe „ GABI” Zamość
5. Firma Jubilerska Antoniewicz w Śremie
6. GRENN BIKE w Śremie
7. Bocian Pożyczki w Śremie
8. Agat-Profit P.J. Wawrzyniak
9. MAJOR Biuroserwis w Śremie
10. Maria Stefaniak
11. „HENRY” Izabela Stefaniak
12. Sklep Sportowy „ Olimpijczyk” w Śremie
13. Raben Sp. z o.o. Gądki
14. Barbara Ratajczak
15. Apteka „HELENKI” w Śremie
16. Paweł i Filip Kozłowscy
17. Fitnes Club „ZONE”
18. Salon Fryzjerski „ LOREAL” Daniel Pudysiak
19. Bank Zachodni WBK OddziaŁ II w Śremie
20. Bank Zachodni WBK Oddzial I w Śremie
21. Restauracja RELAX Grażyna Dominiczak
22. Sklep drogeryjno – przemysłowy w Śremie
23. Jakubaszek Jolanta Grzymisław
24. Spółdzielczy Bank Ludowy im. ks. Piotra Wawrzyniaka w Śremie
25. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Śremie
26. Brikomarche Bogusław i Elżbieta Sypniewicz
27. Salon Kosmetyczny Bio–Natura w Śremie
28. Joanna Waszak
29. Daniel Marta Lambryczak
30. Michał i Katarzyna Augustyniak
31. Świeże Surówki Grześkowiak Bnin

image_pdfPobierz PDF