Wieści ze Świetlicy

Od 7 lat w Świetlicy socjoterapeutycznej – Centrum Edukacji, Sportu i Kultury „ISKRA ” w Psarskiem realizowany jest wieloletni program dla dzieci i młodzieży „Mój Kolorowy Swiat”. Program składa się z kilku bloków tematycznych. Zajęcia prowadzone w ramach programu mają charakter integracyjny.
W bieżącym roku zrealizowane zostały następujące bloki tematyczne:
1. „Powrót do korzeni – ferie zimowe pt. „Bajki uczą i wakacje letnie I część warsztatów Teatralno-Ekologicznych”
2. „Smoki to też Foki” – zajęcia na basenie od 1.02.do 31.05.2013 r.
3. „Poznajemy Swój kraj”- dwudniowa wycieczka do Wrocławia z okazji Dnia Dziecka i 14 dniowy turnus rehabilitacyjno – rekreacyjny w Szklarskiej Porębie. Podczas turnusu uczestnicy poznali najciekawsze zabytki Dolnego Śląska.
Przez cały rok w świetlicy prowadzone są zajęcia:
  • kompensacyjno – korekcyjne,
  • plastyczne,
  • nauka gry w szachy,
  • terapeutyczne,
  • klub radio-falowca.
Od maja rozpoczęliśmy realizować nowy program  Słowicze Trele. Są to zajęcia muzyczno ruchowe, podczas,których uczestnicy nauczą się: grać na instrumentach muzycznych, śpiewać, tańczyć. Uwieńczeniem tego projektu będzie nagranie płyty z kolędami. Podsumowanie i zaprezentowanie zdobytych umiejętności przez uczestników nastąpi w dniu 16.12.2013r. w Auli J.
Pawła II podczas uroczystego spotkania „Wigilijnego”.
Drugim projektem jest II część warsztatów Teatralno-Ekologicznych podczas, których uczestnicy zapoznają się ze zjawiskami występującymi w przyrodzie.
Zajęcia finansowane są przez:
Gminę Śrem,
Województwo Wlkp.
Starostę Śremskiego
Fundusz PFRON.
Fundację na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem,
Sponsorów:
BASF Poliuretany Sp.z o.o,
EWEREST Finanse Sp. z o.o.,
SBL/O.Śrem
Zapraszamy rodziców do skorzystania z propozycji zajęć pozalekcyjnych i zapisania swoich pociech.
Zapisy przyjmowane są w Świetlicy w Psarskiem ul.Owocowa 8 (teren DPS)
od pn. do pt. od godz. 16-oo do 19-oo i pod nr.telefonu 661-516-119.

Zajęcia są bezpłatne.