Występ małych Smoków…

W dniu 17.06.2011 w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Psarskiem odbyła się premiera III części trylogii o Smoku Bonawenturze. Aktorami są dzieci niepełnosprawne i ich rodzeństwo. Sztuka zrealizowana została przez Genowefę Woźniak i Edytę Wesołek. Zajęcia teatralne prowadzone były przez 4 lata. Każda z trzech części zakończona była przedstawieniem.
Środki na realizację warsztatów teatralnych pochodziły od:
1.Fundacji Stefana Batorego w Warszawie w ramach projektu ” Kolorowa Akademia”
2.Gminy Śrem – na prowadzenie wszystkich zajęć w świetlicy socjoterapeutycznej
3.PFRON
Warsztaty teatralne są częścią długo falowego programu „Mój Kolorowy Świat”, realizowane w świetlicy Psarskim od 5 lat. Nasi młodzi aktorzy spisali się na medal pięknie recytowali teksty przypisane dla każdego z nich. Rodzice i opiekunowie dzieci uszyli piękne stroje i wspólnie z prowadzącymi Paniami wykonali dekorację sceny. Wszystkim aktorom i Panią Genowefie i Edycie dziękujemy za trud i pracę włożone w przygotowanie spektaklu.
Szczególne podziękowania kierujemy do naszych darczyńców:
Fundacji Stefana Batorego, Gminy Śrem i Funduszy PFRON. Bez otrzymanego wsparcia finansowego nie mogli byśmy dokonać tak wspaniałego dzieła.