Ferie w Kole „SMOKI”

Tegoroczne ferie Koła Dzieci i Młodzieży niepełnosprawnych upłynęły pod hasłem Ekologia – czego ziemia chce od dzieci? Zimowy wypoczynek zorganizowany został w dniach 24.01.2011 – 11.02.2011.

 Podczas ferii dzieci pogłębiły wcześniej zdobytą wiedzę na temat ochrony środowiska i ekologii. Ponadto mile spędziły czas biorąc udział w grach i zabawach organizowanych przez kadrę.

W programie ferii znalazły się dwie wycieczki. Dzieci odwiedziły gospodarstwo turystyczne w Kluczewie „Stara Chata u Kowola” gdzie wujek Krzysiu zapoznał wszystkich z tajnikami i niuansami ginącego zawodu kowala, zdradził sekret Mistrza Kowalskiego, czyli jak podnieść i utrzymać młotek jednym palcem. Podczas smacznego posiłku Wujek Krzysiu bawił wszystkich opowieściami z czasów swojego dzieciństwa zapoznając w ten sposób z tradycjami regionalnymi. Gospodyni – Babcia Halinka zapoznała wszystkich ze sposobem przędzenia wełny na kołowrotku a także własnoręcznym wyrobem masła. Dzieci mogły skosztować domowego masełka i świeżego chleba własnoręcznie wykonanego.

Na drugą z wycieczek wybraliśmy się do fabryki cukierków do Czerniejewa. Dzieci poznały proces ręcznej produkcji krówkowych łakoci. Uczestniczyły w procesie zawijania i pakowania krówek w papierki. Każdy uczestnik mógł skosztować świeżych łakoci wprost ze stołu produkcyjnego. Na zakończenie każdy z uczestników mógł zakupić świeże cukierki.

 Smaczne posiłki podczas ferii i pełne brzuszki dzieci zabezpieczyła Firma Gastronomiczna Pana Zygmunta Bianka.

 Na zakończenie wypoczynku wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania za udział i drobne upominki.

 Głównym sponsorem ferii był Urząd Miejski w Śremie.

image_pdfPobierz PDF

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.