Gala Wolontariatu 2010r

Dnia 26.11.2010r wszyscy wolontariusze zrzeszenie w Lokalnym Centrum Wolontariatu w Śremie bawili sie współnie na Gali Wolontariatu organizowanej juz 5 rok. W całej imprezie udział wzioło około 300 wolontariuszy. Jak co roku na imprezie został wybrany Wolontariusz Roku 2010 i Przyjaciel Wolontariatu. Nominowanych do tytuły Wolontariusz Roku było 5 wolontariuszy: Jakub Nowak z Zespołu Szkół Ogólnokształcacych im. Gen. Józefa Wybickiego w Śremie, Anita Komorska z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie, Natalia Majchrzycka z Zespołu Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie, Martyna Różalska z Zespołu Szkół Technicznycj im. Hipolita Cegielskiego w Śremie, Marek Kozielczyk z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śrem . Zwycięzcą I konkursu zastała wolontariuszka z ZST im. Hipolita Cegielskiego w Śremie – Martyna Różalska. Nominowanych do tytułu Przyjaciel Wolontariatu nominowanych było 4 osoby: Emila Bzowy Koordynator Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Zespole Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie, Daniel Cicharski Z-ca Naczelnika Pionu Edukacji i Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miejskim w Śremie, Anna Sobieraj pracownik Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem, Magdalena Wojciechowska Koordynator pracy wolontariuszy w Domu Pomocy Społecznej w Śremie. Zwycięzcą została Emilia Bzowy koordynator SKW działającego przy ZSP im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie. Ponadto pierwszy raz z okazji V lecia LCW Wolontariusz Roku został uhonorowany srebrnym medalem. Medal będzie przechowywany w ZST i w przyszłym roku przekazany uroczyście kolejnemu zwycięzcy. Dodatkowo podczas Gali Wolontariatu uhonorowano Burmistrza Śremu p. Adama Lewandowskiego, Starostę Śremskiego Tadeusza Waczyńskiego oraz Krzysztofa Łożyńskiego burmistrza Śremu poprzedniej kadencji. W/w otrzymali podziękowanie za życzliwość, tworzenie warunków do rozwoju Wolontariatu. Program artystyczny uroczystości w br. przygotował Zespół Szkół Rolniczych w Grzybnie. Oprawę muzyczna zabezpieczyli wolontariusze z ZST – zespół „TEMAT”. Dyplomy i listy gratulacyjne wydrukowała firma „INTER-MEDIA”.