Półkolonie „Powrót do korzeni”

Wypoczynek zorganizowano w Świetlicy „OAZA” w Psarskiem w dniach od 19.07.2010 do 30.07.2010r. Uczestnikami były dzieci zrzeszone w Kole „SMOKI” a także dzieci ze Wsi Psarskie. Tegoroczne wakacje miały przybliżyć uczestnikom informacje na temat Straży Pożarnej i Kolei. Dzieci udały się na pieszą wycieczkę  na dworzec kolejowy i do siedziby Straży Pożarnej w naszym mieście. Podczas półkolonii zapewniliśmy dzieciom dwa posiłki dziennie, tj. II śniadanie i obiad. Jak co roku głównym naszym celem była integracja dzieci niepełnosprawnych ze środowiskiem. W szczególności zachęcaliśmy dzieci i rodziców do czynnego wypoczynku pozwalającego na rozwój fizyczny a także psychiczny dzieci. Uczyliśmy dzieci współżycia w grupie i nabycia podstawowych umiejętności życiowych jak i historii naszego regionu Śremskiego a także rozwijamy zainteresowanie historią i walorami przyrodniczymi. Podczas wypoczynku dzieci uczestniczyły w 5 konkursach plastycznych i 5 turniejach sportowych.