Mini Olimpiada dla osób niepełnosprawnych

W dniu 16.09.2008 na terenie restauracji „Gajówka” w Zbrudzewie została zorganizowana Mini Olimpiada Sportowa dla osób niepełnosprawnych. Była to impreza wielopokoleniowa, w której udział wzięły dzieci niepełnosprawne powiatu Śremskiego, opiekunowie dzieci oraz seniorzy. Program imprezy został przygotowany i zrealizowany przez wolontariuszy z Szkolnych Klubów Wolontariatu ZSE i ZST w Śremie. Przygotowaliśmy konkurencje sportowe w których startowali uczestnicy. Dodatkowymi atrakcjami były pokazy wozu strażackiego i policyjnego z udziałem psa i maskotki Pyrka. Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc nagrodzeni byli dyplomami i nagrodami. Nagrodzeni byli również zwycięzcy dodatkowych konkurencji. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał podziękowanie za udział w Mini – Olimpiadzie i czekoladę. Dla uczestników przygotowano 2 posiłki – napoje zimne, ciepłe, ciasto z owocami, słodycze, smalec i ciepły chleb. Impreza zakończona została biesiadą przy ognisku. Miłym akcentem było przygotowanie przez uczestników występów artystycznych. Były to śpiewy, tańce, pokazy gimnastyczne. Imprezę zaszczycili obecnością: Starosta Śremski, Burmistrz Śremu, Burmistrz Książa Wielkopolskiego i Wójt Gminy Brodnica. przedstawiciele miejscowych OPS – ów i PCPR – u, sponsorzy. Oprawę muzyczną przygotował wolontariusz z ZST w Śremie.