Otwarcie warsztatu ogrodniczego

30 stycznia przed siedzibą Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem odbyło się symboliczne otwarcie nowo powstałego warsztatu ogrodniczego Centrum Integracji Społecznej.

W uroczystości udział wzięli: członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego Paulina Sochniałek, Dyrektor Departamentu Zdrowia Anna Jackowska, Prezes Fundacji Hieronim Bartkowiak, Burmistrz Śremu Adam Lewandowski oraz Starosta Śremski Zenon Jahns.

Fundacja otrzymała od Samorządu Województwa Wielkopolskiego dofinansowanie na zakup wyposażenia warsztatu w kwocie 144 841 zł, przy wkładzie własnym wysokości 29 710,11 zł. Dzięki pozyskanym środkom zakupiono garaż, samochód – dziewięcioosobowy bus Ford Transit Custom oraz sprzęt ogrodniczy: rębak do gałęzi, glebogryzarkę, nożyce spalinowe, kosiarkę spalinową, wertykulator spalinowy i zamiatarkę.