Owocna reintegracja zawodowa

Fundacja dba i zarządza przestrzenią przeznaczoną na potrzeby realizowanych celów statutowych. Mając na uwadze priorytetowe cele, które wpływają na: poziom kultury, edukacji, sportu, zdrowia i wiek społeczeństwa, pomocy społecznej, zatrudnienia, rozwoju, organizację i promocję wolontariatu – zależy nam, by dążyć do jak najbardziej racjonalnego, funkcjonalnego, a zarazem atrakcyjnego zagospodarowania przestrzeni, którą chcemy rozwijać.

 

Tworzymy wspaniałe miejsce rekreacji –  nasz Trzcinowy Zakątek, który znajduje się przy rzece Warta nieopodal ulicy Nadbrzeżnej w Śremie. Jest to teren użyczony przez PGW Wody Polskie, o który na co dzień dbają uczestnicy Centrum Integracji Społecznej działającego przy Fundacji w ramach reintegracji zawodowej. Panowie z warsztatu stolarsko-budowlanego wykonali ławki z palet oraz drewnianych pinków. Cały czas pracują również nad altaną, której dach będzie pokrywać trzcina. Panie z warsztatu porządkowego szczególnie dbają o czystość na tym terenie. Dzięki takim wyzwaniom uczestnicy zdobywają kompetencje, nabywają nowe umiejętności i rozwijają się – razem z przestrzenią, którą tak troskliwie się zajmują.

Pięknie prezentują się również tereny wokół domów prowadzonych przez Fundację, o które dbają nie tylko uczestnicy CIS, ale i sami mieszkańcy. Wejście schroniska w Nochowie zdobią kompozycje w donicach, w ogródku rozciągają się zadbane grządki warzywne, a przy tarasie rosną róże na pniu. Przy schronisku w Śremie powstała zaś mała altanka, dzięki której mieszkanki mogą schronić przed palącym słońcem lub strunami deszczu, a przy wejściu gości przywita kompozycja kwiatowa w ręcznie wykonanych doniczkach.

image_pdfPobierz PDF