Jak pracować z osobą niepełnosprawną?

Lokalne Centrum Wolontariatu działające przy Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem zorganizowało warsztaty „Jak pracować z osobą niepełnosprawną?” dla 32 wolontariuszy.

Warsztaty poprowadzili Dominika Stefaniak, kierowniczka Warsztatu Terapii Zajęciowej w Śremie oraz Prezes Śremskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Trójka”. Szczególnym gościem spotkania był Pan Sebastian, uczestnik WTZ Śrem poruszający się na wózku. Młodzież zdobyła wiedzę na temat zasad pracy z osobami z niepełnosprawnościami ruchowymi, podstawowej obsługi wózków, a także inne bezcenne rady ze strony najlepszych specjalistów w tym temacie.

Po spotkaniu uczestniczyli otrzymali zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu. Warsztaty odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Śrem.