Rehabilitacja

Od kwietnia do końca września br. Fundacja realizowała projekt pn. Sprawnym być Edycja 2021. Projekt skierowany był do mieszkańców naszych placówek którzy pobrykają się z różnymi schorzeniami jak i z niepełnosprawnością. W ramach projektu zatrudniliśmy z dużym doświadczeniem fizjoterapeutę który realizował z beneficjentami zadania zajęcia rehabilitacyjne. Z zajęć z fizjoterapeutą skorzystało 12 osób mieszkańców schroniska dla bezdomnych w Nochowie wcześniej zakwalifikowanych przez specjalistę. Były to osoby które na co dzień borykają się z najróżniejszymi przeciwnościami: np. poruszają się o kulach, są po udarze, po urazach kręgosłupa, borykają się z ciągłymi nawracającymi stanami bólowymi. Każdy z uczestników skorzystał z 10 spotkań indywidualnych i 5 grupowych prowadzonych przez specjalistę fizjoterapii.  Tegoroczny  projekt był finansowany z budżetu Powiatu Śremskiego.

Projekt Sprawnym być. Edycja 2021 jest to  kontynuacja corocznie wznawianego projektu kierowanego dla osób posiadających niepełnosprawność jak i osób które nie posiadają orzeczenia o niepełnosprawności ale mają jakąś dysfunkcję ruchową czy dolegliwości bólowe.

Projekt został sfinansowany ze środków Powiatu Śremskiego.