VIII GALA WOLONTARIATU

Dnia 5 grudnia 2013r wolontariusze zrzeszeni w Lokalnym Centrum Wolontariatu przy Fundacji świętowali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Uroczysta Gala odbyła się już tradycyjnie w Auli Jana Pawła II na Jezioranach, święto rozpoczęliśmy mszą św. w intencji wolontariuszy z LCW. Tegoroczną Galę przygotowały następujące Szkolne Kluby Wolontariusza:

– obsługę mszy św. Szkolny Klub Wolontariuszy przy ZSPiG im. Hr. W. Zamoyskiego w Nochowie,

– część artystyczną Szkolny Klub Wolontariuszy przy SP nr 1 im. M. Kopernika w Śremie, mogliśmy zobaczyć wspaniałe tańce i posłuchać piosenek przygotowanych przez klasę o profilu artystycznym.

– na zakończenie części artystycznej wystąpiły nieco starsze koleżanki „FITNESSKI” z ZSE im. C. Ratajskiego w Śremie.

Gala Wolontariatu jest impreza na której główna cześć poświęcona jest ogłoszeniu wyników trzech konkursów i tak:

1. W konkursie do tytułu WOLONTARIUSZ ROKU 2013 nominowani byli:

– Patrycja Pilc – z ZSPiG im. Hr. W. Zamoyskiego w Nochowie,

– Klaudia Filipiak – z ZS im. Ks. Abpa A. Baraniaka w Mchach,

– Monika Kędzierska – Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie,

– Anna Mazurek – ZSP im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie,

– Dawid Adamiak – ZSE im. C. Ratajskiego w Śremie,

– Natasza Młynarz – ZSO im. Gen J. Wybickiego w Śremie,

– Bartosz Chalił – SP nr 1 im. M. Kopernika w Śremie,

– Agata Kozielczyk – ZSPiG im. Hr. W. Zamoyskiego w Nochowie,

– Michał Stępa – Gimnazjum i. Powstańców Wielkopolskich w Dolsku

Tytuł Wolontariusza Roku 2013 otrzymała: Monika Kędzierska – Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie

2. W konkursie do tytułu KREATYWNY KLUB WOLONTARIATU nominowane były:

– Szkolny Klub Wolontariatu przy ZSPiG im. Hr. W. Zamoyskiego w Nochowie,

– Szkolny Klub Wolontariatu przy Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Dolsku,

– Szkolny Klub Wolontariatu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Gen J. Wybickiego  w Śremie,

– Szkolny Klub Wolontariatu przy ZSP im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie

Tytuł Kreatywny Klub Wolontariatu otrzymał: Szkolny Klub Wolontariatu przy Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Dolsku

3. W konkursie do tytułu PRZYJACIEL WOLONTARIATU nominowani byli:

– Henryk Litka Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk,

– Szpital w Śremie Spółka ZOO

Tytuł Przyjaciela Wolontariatu uzyskała Szpital w Śremie Spółka zoo

Podczas tegorocznej Gali szczególne podziękowania zostały przygotowane dla Barbary Wierzbińskiej byłej Dyrektorki ZSPiG im. Jana Pawła II w Dąbrowie która pierwsza Galę Wolontariatu zorganizowała u szkole jednocześnie wtedy oficjalne zostało uruchomione LCW w Śremie działające przy Fundacji.

Podziękowania również kierujemy dla :

-grupy wolontariuszy z ZSP im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie którzy całą imprezę obsługiwali od strony gastronomicznej,

– Wojciecha Szymenderskiego który czuwał nad odpowiednim nagłośnieniem, oprawa muzyczna imprezy jak i również prowadził część dyskotekową.