Renowacja zakończona

Słoneczna jesienna pogoda sprzyjała przy odbiorze prac renowacyjnych  Kapliczki Przydrożnej- Figury Najświętszego Serca Pana Jezusa w Psarskim. W uroczystości odbioru technicznego uczestniczył vice Burmistrz Bartosz  Żeleźny, Naczelnik Pionu Edukacji i Usług Społecznych Ks. Proboszcz Parafii Bł. Michała Kozala, właściciel pracowni autorskiej  Krzysztof Tomczak, Tisz-Design Michał Tiszer, przedstawiciele Rady Sołeckiej z Panią Sołtys Barbarą Ratajczak oraz przedstawiciele Rady i Zarządu  Fundacji z Prezesem Jackiem Nowaczyńskim na czele .

Mamy nadzieję, że odnowiona Figura służyć będzie społeczeństwu przez kolejne stulecia.

Środki na renowację pozyskano z PROW 2007-2013- Lider Zielonej Wlkp. dobroczynności  Parafian oraz Środki Fundacji.

Projekt wykonywała firma TISZ-design p. Michała Tiszera i Pracownia Autorska p. Krzysztofa Tomczaka z Lubonia. Głównym wykonawcą  tego trudnego, ale pięknego przedsięwzięcia jest firma „ Zarządzanie Nieruchomościami – Twój Dom i Ogród” ze  Śremu.

Przed Fundacją pozostaje  jeszcze trud sporządzenia sprawozdania merytoryczno – finansowego.

Europejski Fundusz Rolny Rozwoju Obszarów Wiejskich urząd marszałkowski Logo Fundacja Na rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem
LEADER logo_LGD_Wielkopolska PROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi IV LEADER.

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.