Smoki na wakacjach

Integracyjna grupa dzieci młodzieży „SMOKI” wypoczywała w Szklarskiej Porębie w dniach od 01 – 14.07.2013r w ośrodku CRP KRUIZ GRANIT

Wypoczynek był możliwy dzięki środkom finansowym gminy Śrem, Wojewody Wielkopolskiego, środków PFRON oraz licznym sponsorom i Darczyńcom. Wszystkim którzy dopomogli w sfinansowaniu i organizacji wypoczynku w imieniu podopiecznych serdecznie dziękuję. Dzieci miały bardzo ciekawy i intensywny wypoczynek każdego dnia od godz. 8 do 13 miały zajęcia rehabilitacyjne, sportowe oraz zajęcia świetlicowe.
Popołudnia, soboty i niedziele przeznaczone były na zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Dolnego Śląska. Zwiedziły zamek w Książu, zamek Czecha, wodospad Kamieńczyk, świątynie Wang, brały udział w napadzie na bank w western city, zwiedziły park miniatur, zobaczyły uzdrowisko w Cieplicach w którym jest ciekawe muzeum przyrodnicze. Największą atrakcja był pobyt w Aqua parku w Hotelu Gołębiewskim w Karpaczu. Oprócz w/w wymienionych atrakcji zorganizowana była dyskoteka na którą wszystkie dzieci czekały z niecierpliwością. Wieczorami rozgrywano mecze sportowe.
Ogłoszono 4 konkursy na największego rozrabiakę, największa gadułę, i  dżentelmena turnusu czwarty konkurs był konkurs czystości. Wielkim zaskoczeniem było to że zwycięzcami zostali chłopcy a nie dziewczyny.
W międzyczasie dzieci przygotowywały program artystyczny dla pracowników i pozostałych kuracjuszy.
W nagrodę otrzymały słodycze a wszyscy pracownicy i kuracjusze otrzymali upominki-podziękowania które dzień wcześniej zostały przygotowane podczas zajęć plastycznych.
Ponadto otrzymali materiały promocyjne gminy Śrem które wręczone zostały pracownikom ośrodka. Wakacje tegoroczne odbywały się pod hasłem Wakacje w obiektywie” wszystkie dzieci robiły fotografie które zostaną przekazane wszystkim darczyńcom. Niestety czas szybko upływa, wakacje dla „Smoków” również , ale już czekamy na wakacje za rok.
Dla Smoków mamy jeszcze wakacje w świetlicy w Psarskiem – zajęcia świetlicowe oraz półkolonie od 29.07.13 do 09.08.2013r. Podczas których realizujemy nasz wieloletni program „Powrót do korzeni” w paragramie przewidziana jest również wycieczka.   Półkolonie sfinansowane zostały prze z Gminę Śrem wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom bardzo dziękujemy.

 

 

image_pdfPobierz PDF

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.