Akcja charytatywna dla Dominiki Gadzińskiej w Śremie

 Akcja charytatywna dla Dominiki Gadzińskiej w Śremie

Celem akcji jest zebranie funduszy na leczenie Dominiki.

Pomysłodawcą są uczniowie Zespołu Szkól Ekonomicznych w Śremie a wspierać ich będzie Drużyna szpiku oraz Lokalne Centrum Wolontariatu w Śremie.

Plan

  1. Szkolne kluby wolontariatu działające na terenie gminy Śrem przygotowują kartki świąteczne i rozdają je podczas  „świątecznej zbiórki pieniędzy na leczenie Dominiki” (kto wrzuci pieniądze do puszki w podziękowaniu otrzyma kartkę świąteczną).
  2. Po świętach kluby wolontariatu nadal zbierają (wg własnego pomysłu) pieniądze na leczenie Dominiki.
  3. Walentynkowa zbiórka krwi – w okolicach walentynek (pierwsza połowa lutego) do każdej szkoły średniej na terenie Śremu przyjedzie krwiobus. Pełnoletni uczniowie, nauczyciele a także mieszkańcy Śremu będą mieli okazję honorowo oddać krew i zarejestrować się jako dawcy szpiku. Terminy zbiórek krwi w poszczególnych szkołach podane będą w telewizji oraz prasie lokalnej.
  4. Akcję zakończy „Gala Walentynowa”- uroczystość podsumowująca całą akcję, która odbędzie się na terenie ZSE w Śremie. W uroczystości wezmą udział osoby, które zaangażowały się w pomoc dla Dominiki (wolontariusze ze wszystkich szkół śremskich). Gościem/ gośćmi specjalnymi gali będą Gwiazdy Dryżyny szpiku, które opowiedzą o tym dlaczego zdecydowali się pomagać ludziom. Śremscy wolontariusze będą mieli okazję zadać pytania swoim idolom, zrobić sobie z nimi zdjęcie i zdobyć autograf.

 

http://www.youtube.com/watch?v=39ioXWRvmEA&sns=fb

image_pdfPobierz PDF

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.