VII GALA WOLONTARIATU

VII GALA WOLONTARIATU już za nami.
dnia 23 Listopada 2012r. Lokalne Centrum Wolontariatu zorganizowało imprezę z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.  Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się od mszy w kościele pw. NSJ w Śremie, a następnie przenieśliśmy się do auli JP II. Udział w niej wzięli wolontariusze z wszystkich klubów wolontariatu zrzeszonych w LCW działającym przy Fundacji.

Podczas imprezy zostały ogłoszone wyniki 3 konkursów:

I Wolontariusz roku 2012

w tej kategorii nominowanych zostało 9 wolontariuszy:

• Bożena Panas  Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Hrabiego W. Zamoyskiego w Nochowie
  • Weronika Jakubowska – Zespół Szkół im. ks Abpa A. Baraniaka w Mchach
  • Monika Kędzierska – Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie
  • Ewelina Tórz – Szkoła Podstawowa  nr 6 im. Braci Barskich w Śremie
  • Aleksandra Kaczmarek – Zespół Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie
  • Marika Marciniak – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie
  • Ryszard Wyrzykiewicz – Zespół Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie
  • Marta Broniarz – Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Gen Józefa Wybickiego  w Śremie
  • Łucja Chwieralska – Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem

TYTUŁ WOLONTARIUSZA ROKU 2012 otrzymała:

II Kreatywny Klub Wolontariatu 2012

w tej kategorii nominowanych zostało 6 Szkolnych Klubów Wolontariatu działających przy:

• SKW przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Hrabiego W. Zamoyskiego w Nochowie
  • SKW przy Zespole Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie
  • SKW przy Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie
  • SKW przy Zespole Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie
  • SKW przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Gen Józefa Wybickiego  w Śremie
  • SKW przy Zespole Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie

TYTUŁ Kreatywny Klub Wolontariatu 2012 otrzymał:

Szkolny Klub Wolontariatu przy Zespole Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie

III Przyjaciel Wolontariatu

W tej kategorii nominowaną została Firma BASF Poliuretany Polska Sp. z o.o.  która jednocześnie otrzymała ten zaszczytny tytuł.

Statuetkę oraz dyplom odebrali:

Bogusława Kunachowicz oraz Sławomir Górski –  Członek Zarządu Spółki

Gala Wolontariatu odbyła się pod patronatem:

• Starosty Śremskiego
  • Burmistrza Śremskiego
  • TV Relax
  • Tydzień Ziemi Śremskiej

Bardzo serdecznie dziękujemy Wolontariuszom z SKW przy ZSPiG  im. Hrabiego W. Zamoyskiego w Nochowie za oprawę mszy świętej, SKW przy ZSP im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie za obsługę od strony gastronomicznej imprezy, oraz za oprawę muzyczną Wojciechowi Szymanderskiemu.

Impreza została sfinansowana ze środków Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, Powiatu Śremskiego, oraz środków własnych Fundacji.