APEL o pomoc dla Gosi Dolaty

Śrem, 10.09.2012

Szanowni Państwo,

Oto ja, Małgosia Dolata, lat 32, urodzona w Śremie, studentka II roku pedagogiki Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie; zdjęcie obok to też ja zanim…

Trzy miesiące temu skręciłam kostkę w prawej nodze. Uraz okazał się oporny na próby leczenia. Bolało i puchło to tu, to tam… . Lekarze i ja zwalaliśmy to na karb skręcenia….

05.07.12 obudziłam się bez czucia w dolnej części prawej nogi. Po przyjeździe do szpitala im. Przemienienia Pańskiego w Poznaniu okazało się, że ta część nogi jest „martwa”, uległa „zawałowi”. Lekarze podjęli wszelkie działania, aby przywrócić krążenie (Fibrynoliza celowana tętnic, założenie VAC, Sympatektomia). Po 3 dniach okazało się, że to niemożliwe (nogi nie uda się uratować). Miałam 5 godzin na oswojenie się z decyzją lekarzy.

Pierwsza operacja pozbawiła mnie nogi poniżej kolana. Lekarze mieli nadzieję, że uda się uratować staw kolanowy. Niestety…. Po 2 dniach rana została zainfekowana, sprawcą okazała się zgorzel gazowa potocznie zwana gangreną, nastąpił stan bezpośredniego zagrożenia życia. Aby po raz kolejny ratować moje życie, lekarze podjęli decyzję o amputacji stawu kolanowego.

Wyobraźcie sobie: przybywasz do szpitala z dwoma nogi a wyjeżdżasz z jedną… .

Teraz jestem osobą jeżdżącą na wózku. Wiem, że to może się zmienić.

Chcę nadal pomagać innym ludziom. Od 5 lat pracuję w Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem.

Z racji moich innych chorób (alergie, cukrzyca, Hashimoto, padaczka, wodogłowie) jestem osobą niepełnosprawną.
Prawdopodobnie „suma” moich niedoskonałości spowodowała szybko postępującą chorobę naczyniową zakończoną amputacją. Lekarze są w trakcie diagnozy, ale wiele wskazuje na zespół antyfosfolipidowy.
Wiele razy widziałam załamanie osób, które po utracie kończyny/kończyn traciły chęć życia. Teraz chcę udowodnić na własnym przykładzie, że życie z protezą jest inne, ale tylko trochę 
Obecnie staram się o otrzymanie protezy, a w następnym etapie o rehabilitację.
Koszt protezy nogi powyżej stawu kolanowego to 40 tyś PLN, do tego dochodzą jeszcze koszty rehabilitacji. Niestety, ani ja ani moja rodzina nie należymy do osób zamożnych, stąd mój apel do Państwa.

Zwracam się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe i udział w pokryciu części kosztów protezy. Każda suma jest dla mnie bardzo ważna. Daje nadzieję i szansę na powrót do funkcjonowania sprzed choroby, do studiowania, do realizacji planów i marzeń, a przede wszystkim do pracy.

FUNDACJA NA RZECZ REWALORYZACJI MIASTA ŚREM
ul. MICKIEWICZA 21
63 – 100 ŚREM

Konto fundacji: SBL 56 9084 0003 0002 9261 2000 0001

Z dopiskiem :”na protezę i rehabilitacje Małgosi

Dziękuję z całego serca 🙂

Małgosia Dolata

http://www.fundacja.srem.info/wp-content/uploads/2012/09/list.pdf

image_pdfPobierz PDF

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.