Wmurowanie i poświęcenie kamienia węgielnego pod budynek domu dla bezdomnych kobiet

19 Kwietnia 2012r. miało miejsce wmurowanie i poświęcenie kamienia węgielnego pod inwestycję dom dla bezdomnych kobiet.
Ceremonia odbyła się na terenie budowy. Wśród zaproszonych gości stanęli miedzy innymi ks. prałat Marian Brucki – dziekan dekanatu śremskiego, Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, Prezes SBL Paweł Fabisiak, Przewodniczący Rady Powiatu Roman Szydłowski, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Wioleta Jastrząbek, Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Małgorzata Łucka, Zastępca Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka Juskowiak, oraz inni zaproszeni goście.

Symbolicznego poświęcenia kamienia dokonał ks. prałat Marian Brucki – dziekan dekanatu śremskiego. Burmistrz Śremu w słowach uznania do działań podejmowanych przez Fundację na rzecz osób najbardziej potrzebujących – kobiet samotnych z dziećmi, życzył Fundatorom Fundacji aby przedsięwzięcie jakiego się podjęli zostało jak najszybciej zrealizowane, oraz aby w maju 2013 schronisko mogło przyjąć pierwsze kobiety w potrzebie.