”Reagujmy, gdy widzimy bezdomnych na mrozie. Miejmy oczy i serca otwarte”

A P E L !!!

”Reagujmy, gdy widzimy bezdomnych na mrozie. Miejmy oczy i serca otwarte”

„Miejmy oczy i serca otwarte. Jeśli widzimy osobę bezdomną leżącą na ławce na przystanku, w parku, na stacji kolejowej czy autobusowej, w ogródkach działkowych, na klatce schodowej w bloku czy poza obrzeżami miast – reagujmy! Czasami wystarczy jeden telefon, np. do straży miejskiej. Wystarczy poinformować funkcjonariusza o zaistniałej sytuacji. Właściwe służby powinny wtedy zareagować i np. odwieźć osobę bezdomną do schroniska czy noclegowni, gdzie będzie jej udzielony nocleg”

Informacje w sprawie osób bezdomnych można przekazywać bezpośrednio do:

• Straży Miejskiej pod nr tel. 986,
  • POLICJI pod nr tel. 997

Na terenie Gminy Śrem funkcjonuje schronisko dla osób bezdomnych tj. Hostel oraz Noclegownia, przeznaczone dla osób trzeźwych.

W okresie zimowym funkcjonuje również ogrzewalnia czynna cała dobę i jest dostępna dla osób pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Każdy bezdomny może skorzystać u nas z noclegu!!!

NOCHOWO ul. Śremska 12 , 63-100 Śrem