1% podatku dochodowego

„Do grającej szafy grosik wrzuć”

To słowa jednej ze znanych starych piosenek, ale jakie aktualne.

Formularz pit 37

Szanowni Państwo

Zwracamy się do Was z gorącym i serdecznym apelem o rozważenie możliwości przekazania 1% z podatku dochodowego na rzecz naszej Fundacji.

Fundacja działa od 8.10.1990 roku, zajmujemy się w szczególności szeroko rozumianą pomocą społeczną , jest to jeden z naszych celów statutowych.

W ramach tego celu prowadzimy:

1. Hostel dla bezdomnych kobiet, mężczyzn w Nochowie
  2. Bank Żywności z pomocy, którego korzysta miesięcznie 1200 osób w większości z terenów wiejskich
  3. Lokalne Centrum Wolontariatu, które działa od 6 lat i zrzesza 17 klubów wolontariatu. Łącznie swa opieką obejmujemy 400 wolontariuszy. Dla nich to organizujemy szkolenie, które są niezbędne dla ich prawidłowej pracy. Co roku staramy się poszerzać ofertę szkoleniową tak aby sprostać zapotrzebowaniu rynku. Obecnie szkolimy wolontariuszy w zakresie:

– jak zostać wolontariuszem

– wychowawca wypoczynku dzieci i młodzieży

– asystent wychowawcy w świetlicach

– przyjaciel osoby niepełnosprawnej

– pierwsza pomoc

– edukacja finansowa w II modułach – „Zarządzanie budżetem domowym” i „Zarządzanie długiem”

– zachowajmy bogactwo kultury.

Co roku ogłaszamy konkurs na wolontariusza roku i przyjaciela wolontariatu. Laureaci konkursów nagrodzeni są podczas organizowanej co roku Gali Wolontariatu. Gala Wolontariatu jest bardzo dużym wydarzeniem kulturalnym, ponieważ bierze w niej udział młodzież wolontariacka z całego powiatu śremskiego (około 3000 osób.

1. Koło dzieci i młodzieży niepełnosprawnej „Smoki”, dla których od 5 lat realizujemy program „Mój kolorowy świat”. Aby móc realizować program prowadzimy świetlicę wiejską we wsi Psarskie , którą wyremontowaliśmy dzięki pomocy rodziców a przede wszystkim sponsorów.

W świetlicy realizujemy następujące warsztaty:

– sportowe – w tym zajęcia na basenie i lodowisku (zimą)

– plastyczne

– muzyczne – nauka gry na instrumentach

– kulinarne

– nauka gry w szachy, tenisa stołowego (mamy 2 drużyny)

– teatralne podczas, których dzieci wystawiły trylogię o smoku Bonawenturze i dwukrotnie Jasełka

– organizujemy wypoczynek zimowy i letni

Wypoczynek letni połączony jest ze zwiedzaniem najciekawszych i wartościowych historycznie zabytków. Do dnia dzisiejszego dzieci zwiedziły ziemię kłodzką, żywiecką, Kraków, Wadowice, Sandomierz, Kozłówkę, Kazimierz Dolny, Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie, Warszawę wraz ze zwiedzaniem Telewizji Polskiej, zwiedzaliśmy również Warmie i Mazury.

Organizujemy imprezy okolicznościowe, majówkę i mini olimpiadę, organizujemy imprezy sportowo- rekreacyjne dla 300 dzieci niepełnosprawnych.

Nasze plany na przyszły rok to kontynuowanie tego co już rozpoczęliśmy. Największym przedsięwzięciem będzie zorganizowanie dla dzieci 2 tygodniowego turnusu rehabilitacyjnego. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzieci t nie są rehabilitowane od wielu lat. Przyczyny tego są różne- najczęściej to ubóstwo i niewydolność społeczna rodziców.

W przyszłym roku rozpoczynamy też budowę domu zamieszkania zbiorowego z przeznaczeniem dla matek samotnych dotkniętych różną przemocą . Część budynku przeznaczona będzie na rehabilitację dzieci niepełnosprawnych. W powiecie śremskim nie ma jednostki, która zajmowałaby się rehabilitacją dzieci. W bieżącym roku przystąpimy również do renowacji Figury Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest zabytkiem z 1884 r. Figura znajduje się w Psarskim.

Szanowni Państwo, to tylko kilka słów, które kierujemy do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku. W bieżącym roku jest jeszcze możliwość przekazania darowizny dla organizacji, w wysokości nie większej niż 6% dochodu (do 31.12.2011).

Jeżeli zdecydujecie się Państwo na przekazanie nam darowizny to prosimy o dokonanie przelewu na podany niżej adres i konto

Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem

63-100 Śrem

Tel.(61)28 30 798

nr konta SBL O/ŚREM  56 9084 0003 0002 9261 2000 0001

Jeżeli zechcecie Państwo przekazać nam 1% podatku dochodowego należy na druku PIT wpisać w treści na cele statutowe  oraz nr KRS 0000051322

Wszystkim, którzy zechcą „ wrzucić grosiki” do naszej „grającej szafy” z całego serca dziękujemy. Zapewniamy, że spożytkujemy je zgodnie z Państwa życzeniem, zapraszamy Państwa na naszą stronę internetowa, na której znajdziecie Państwo wszystkie informacje dotyczące naszej działalności.

Na koniec chcę Państwa poinformować , że Rada Fundacji  i Zarząd Fundacji nie otrzymują żadnych gratyfikacji za pracę. Ponadto w Fundacji zatrudnione są osoby niepełnosprawne, których wynagrodzenie refundowane jest przez PFRON.

Na działalność pozyskujemy środki finansowe  z grantów, konkursów, sponsoringu i 1% podatku.

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami

Rada i Zarząd Fundacji.