VI Gala Wolontariatu

W piątek 25 listopada br. już po raz szósty odbyła się Gala Wolontariatu. Zaczęliśmy mszą św w intencji wszystkich wolontariuszy zrzeszonych w Lokalnym Centrum Wolontariatu. Po mszy św. w Auli Jana Pawła II zaczęła się część oficjalna na której ogłoszono wyniki konkursów na Wolontariusza Roku i Przyjaciela Wolontariatu. Do pierwszego z konkursów nominowanych zostało 12 wolontariuszy z różnych klubów wolontariatu tj.:

– Monika Wujek wolontariuszka z SKW przy Zespole Szkół Technicznych w Śremie,
– Kinga Zielińska z SKW przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Śremie,
– Katarzyna Paterska z SKW przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Śremie,
– Jakub Lange z SKW przy Gimnazjum nr 2 w Śremie,
– Andżelika Kędzierska z SKW przy Zespole Szkół Politechnicznych w Śremie,
– Dawid Jama z SKW przy Gimnazjum w Książu Wielkopolskim,
– Teresa Kuźma z KW przy Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem,
– Michalina Wójcik z SKW przy Gimnazjum nr 1 w Śremie,
– Marta Jankowska z SKW przy Zespole Szkół w Mchach,
– Joanna Jędrzejczak z SKW przy Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zbrudzewie,
– Agata Górniak Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie,
– Marta Nowaczyk z SKW przy Zespole Szkół Rolniczych w Grzybnie.
Laureatem konkursu została wolontariuszka zrzeszona w klubie przy Fundacji a mianowicie Pani TERESA KUŹMA.

Natomiast do tytułu  Przyjaciela Wolontariatu  nominowanych było 5 osób tj.:
– Agata Ziętek Koordynatorka Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie,
– Magdalena Wojciechowska Koordynatorka pracy wolontariuszy w Domu Pomocy Społecznej w Śremie,
– Beata Szczepaniak Kierownik Rejonu Usług Opiekuńczych Polskiego Komitetu Pomocy w Śremie,
– Grażyna Tokarek Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie,
– Anna Sobieraj pracownik Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem.
Tytuł Przyjaciela Wolontariatu 2011 otrzymała Pani AGATA ZIĘTEK.

Oprawę muzyczną podczas Gali zabezpieczyli wolontariusze z Mchów Andżelika i Kacper. Wykonali oni dwa utwory muzyczne na flecie poprzecznym i organach oraz zespół rockowy  który zaprezentował nam „czadowo” 3 utwory. Natomiast dyskotekę dla uczestników jak co roku zabezpieczają nam wolontariusze Marcin Wojta i Damian Grabny którzy bawią nas do ostatniego tchu. Obsługę gastronomiczną jak co roku zabezpieczają wolontariusze z Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Gali. Piątkowa impreza nie odbyłaby się gdyby nie wsparcie finansowe z Gminy Śrem, Starostwa Śremskiego i Województwa Wielkopolskiego.