Spotkanie w Hostelu w Nochowie z Panem prof. Stanisławem Kowalikiem i studentami psychologii

Dnia 02 września 2015r.  o godz. 19 w Hostelu w Nochowie odbyło się spotkanie Pana prof. Stanisława Kowalika V/c Rektora Poznańskiego AWF, studentów psychologii z Wrocławia, Pana Prezesa Fundacji Hieronima Bartkowiaka z mieszkańcami  Hostelu w Nochowie, na którym byli również obecni opiekunowie oraz pracownik socjalny Fundacji – pani Agnieszka, która powitała wszystkich zebranych. Pierwsze wspólne spotkanie miało charakter organizacyjny i było wprowadzeniem do badań, które  mają na celu zebranie informacji o bezdomności. Pan prof. Kowalik powiedział, że badania na kolejnym spotkaniu będą polegały na przeprowadzeniu „specjalnego” wywiadu przez studentów z mieszkańcami  Hostelu. Pytania, które zostaną zadane na kolejnym spotkaniu będą dotyczyły tematów: jak dochodzi do tego, że ludzie w Polsce nie mają dachu nad głową, jakie są konsekwencje życia w bezdomności, co przeszkadza w naprawie sytuacji życiowej (kto i co może zrobić) oraz jakie warianty i perspektywy widzieliby Panowie z Hostelu po wyjściu z bezdomności itd. Mieszkańcy Hostelu zareagowali na słowa gości bardzo pozytywnie i chętnie zgłosili się na kolejne spotkanie. Na zakończenie, goście przeszli się po pokojach mieszkańców i umówiony został kolejny termin spotkania. Mieszkańcy Hostelu zostali pochwaleni i decenieni za dbałość o wygląd domu na zewnątrz i wewnątrz oraz panującą miłą atmosferę. Owocem spotkań będzie możliwość stworzenia wniosków, które przyczynią się do pomocy w dalszej pracy aby skuteczniej i lepiej pomagać w wyjściu z bezdomności.