Świętokrzyskie Czaruje

Pod taką nazwą zorganizowany został tegoroczny wypoczynek członków koła Smoki. Nazwa znalazła odzwierciedlenie w odczuciach uczestników, którzy oczarowani zostali wielorodnością atrakcji Ziemi kieleckiej. Oczarowani zostali Pałacem w Oblęgorku, Św. Katarzyną i Św. Krzyżem, Tokarnią, Zamkiem w Chęcinach, Jaskinią Raj, Opatowem z jego najdłuższą podziemną tresa turystyczną i przepiękną Kolegiatą z XIII w, Hutą Szkła w Ćmielowie z lekcją muzealną – wyrabianie przedmiotów z porcelany, pobytem w Międzynarodowym Centrum Bajki w Pacanowie, pobytem w AQUA Parku w Mieleloszycach, pobytem w Muzeum Zegarów w Jędrzejowie, Kielcami z Kadzielnią, Starówką z Pałacem Biskupów Krakowskich, Muzeum Narodowym, Muzeum Diecezjalnym, Katedrą, Ośrodkiem Myśli Patriotycznej – interaktywne centrum najnowszej historii Polski, pokazem straży pożarnej z Kielc, spotkaniem z Genowefą Pigwą i regionalnym  zespołem ludowym z Mierzęcina przy ognisku, zwiedzeniem starego zakładu hutniczego w Maleńcu gdzie mogli zobaczyć nie tylko stare maszyny hutnicze ale łowić ryby i raki. Pokłonili się również  staremu Bartkowi. Zobaczyli z bliska żerenie bobrów.

Taki program jednak zobowiązuje. W zamian uczestnicy przygotowali spektakl Koziołka Matołka w którym występowały postacie z całego świata. Stroje niezbędne do wykonania przedstawienia wykonali sami uczestnicy. Podczas pobytu przeprowadzone zostały dwie gry terenowe – jedna ze zdobytej wiedzy dot. Ziemi Kieleckiej oraz wiadomości dot. polskich bajek. Druga gra była grą sportowo – sprawnościową. Nie próżnowały również mamy dzieci niepełnosprawnych, które przygotowały przepiękne kartki okolicznościowe dla naszych darczyńców. Na przedstawienie Koziołka Matołka zaproszony był Dyrektor Ośrodka oraz personel. Każdy z nich otrzymał upominek w postaci materiałów promocyjnych Gminy Śrem. Upominki otrzymali również członkowie zespołu ludowego oraz strażacy. Naszym pobytem żywo interesowali się mieszkańcy Kaczyna łącznie z księdzem proboszczem,który odprawił Mszę św. w intencji naszego pobytu i szczęśliwego powrotu do domu.

Ten wspaniały wypoczynek nie byłby możliwy gdyby nie nasi przyjaciele – darczyńcy:

1.  Sz. Państwo Anna i Piotr Śledź,
2. Przedsiębiorstwo Tektury Falistej i Opakowań w Dziećmierowie,
3. EVEREST FINANSE  w Śremie,
4. Spółdzielczy Bank Ludowy w Śremie,
5. Śremskie Wodociągi Sp.z o.o  w Śremie,
6. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Śremie,
7. AGRO-HANDEL  Sp. z o. o Mościszki,
8. SANPOL  Pokrzywno.

Wszystkim  Darczyńcom za okazaną pomoc, wsparcie, wrażliwość serdecznie dziękuję w imieniu podopiecznych SMOKÓW  ich rodziców i opiekunów  oraz wychowawców,
Dziękuję również wychowawcom, pielęgniarce, którzy podjęli się tak trudnego i odpowiedzialnego zadania bez wynagrodzenia – w formie wolontariatu kolejny raz. Dziękując Darczyńcom i kadrze życzę wszelkiej pomyślności zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym. Wszystkiego dobrego.

z wyrazami szacunku i podziękowaniami  Maria Stefaniak – koordynator