„CZERWONY KAPTUREK” w Domu dla Bezdomnych Kobiet

Dnia 21 lipca 2015r. odbyła się premiera przedstawienia „Czerwony Kapturek,” w której aktorami byli mieszkańcy Domu razem z inicjatorem pomysłu- pracownikiem socjalnym. Publiczność bardzo wspierała aktorów, którzy byli bardzo przejęci swoimi rolami, na przedstawienie zostali zaproszeni goście.
Przygotowane przedstawienie miało na celu integrację oraz pokazanie, że mimo różnicy wieku można razem bawiąc się owocnie spędzać czas wolny wakacyjny a także rozwija kreatywność i wyobraźnię. Przez wspólną zabawę rozwija się wyobraźnia i można nauczyć się pracy w zespole.
Występ poprzedzony został wieloma próbami w których uczestniczyli wszyscy aktorzy. Należy podkreślić, że każdy niezależnie od wieku miał swoją rolę i angażował się w występ. Leśna scenografia a także stroje i rekwizyty zostały przygotowane przez Panie z Domu.
Wszystkich zgromadzonych powitała pracownik socjalny krótkim wierszykiem, następnie aby przenieść się w wakacyjny klimat zaśpiewana została wspólnie piosenka „Lato lato.” W czasie występu zaśpiewane zostały także inne piosenki- było wesoło i radośnie.
Na zdjęciu rozśpiewani: narrator przedstawienia, Czerwony Kapturek, pracownik socjalny, mama Czerwonego Kapturka.
101_1828

Na zdjęciu wzruszająca scena z przedstawienia- wilk po łakomym zjedzeniu z koszyka pyszności zasnął. Gajowy miał przygotowany przez siebie pistolet z papieru, przyszedł do chatki, uwolnił Czerwonego Kapturka i babcię. Do chatki przyszła mama z małymi siostrami Czerwonego Kapturka oraz z małym ptaszkiem i wszyscy razem serdecznie się przytulili.
i wolontariuszka.
Na zakończenie przedstawienia wspólne pamiątkowe zdjęcie: Pan Prezes Fundacji, Czerwony Kapturek z siostrą, koordynator osób bezdomnych, ptaszek leśny, gajowy, babcia, wilk na rękach trzyma siostrę Czerwonego Kapturka, narrator, mama Czerwonego Kapturka i wolontariuszka.