Aktualności, Lokalne Centrum Wolontariatu

Wyróżnieni Wolontariusze

W dniu dzisiejszym Lokalne Centrum Wolontariatu działające w strukturach Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem, wyróżniło z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza dwie osoby które swoją postawą i podejmowanym działaniem szczególnie „zaistniały” w powoli już mijającym 2020 roku.

Mowa tutaj o Patrycji Suszczewicz inicjatorce grupy wolontariuszy pn.”Śrem szyje maseczki dla szpitali i mieszkańców”. Pani Partycja jak to sama stwierdziła „zaczęło się niewinnie, z koleżankami chciałam wyszyć pozostałą bawełnę z prowadzonej wcześniej hurtowni materiałów”. Natomiast bardzo szybko zorientowała się, że na tym się nie skończy. Odzew osób chcących szyć był ogromny i ostatecznie w grupie pracowało prawie 150 wolontariuszy, którym udało się uszyć ponad 80 tysięcy sztuk maseczek.

Drugą osobą wyróżnioną był Paweł Wawrzyniak który utworzył i koordynuje działania w ramach grupy „Pomocna dłoń – akcja wsparcia dla seniorów w Śremie”. Pomysłodawca chciał pomóc potrzebującym, samotnym, starszym osobom w czasie dla wszystkich bardzo trudnym – gdy w kraju zaczynał szaleć koronawirus. Pierwsze listy osób potrzebujących Pan Paweł otrzymał od organizacji pozarządowej która zrzesza śremskich seniorów, później doszła współpraca z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i tak przy pomocy wolontariuszy rozdano ponad 4 tysiące posiłków. Ale pomoc nie kończyła się na obiadach, była również rozmowa, dostarczanie książek, wyprowadzanie pupilów na spacer osób odbywających kwarantannę. Wszystko to mogło odbyć się dzięki wsparciu wolontariuszy – ciągle podkreślał Pan Paweł.

Szczególne podziękowania na ręce wyróżnionych przekazał obecny  Bartosz Żeleźny vice burmistrz Śremu, Prezes Fundacji – Hieronim Bartkowiak i Anna Sobieraj – Koordynator LCW. W ramach podziękowań upominki przekazali Starosta Śremski jak i Burmistrz Śremu.

Jeszcze raz uhonorowanym serdecznie gratulujemy.

image_pdfPobierz PDF