Aktualności, Bezdomność, Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn

Otwarcie Schroniska dla Ludzi Bezdomnych w Nochowie


Udało się!!! W miniony czwartek, 10 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie Schroniska dla Osób Bezdomnych w Nochowie. Niestety ze względu na panującą pandemię koronawirusa uroczystość musiała się odbyć w bardzo małym gronie. Było skromnie ale dla władz i pracowników Fundacji był to dzień bardzo radosny. Gościliśmy księdza proboszcza parafii NSJ w Śremie Ryszarda Adamczaka który poświęcił budynek. Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego które razem z Prezesem Fundacji Hieronimem Bartkowiakiem dokonali przecięcia wstęgi.
Następnie Prezes Fundacji witając gości wspomniał, ile przedsięwzięcie budowy schroniska dla Fundacji znaczy. Po wielu latach starań przeciwności i trudach udało nam się wybudować nowy dom dla ludzi bezdomnych. Dom który ma poprawić warunku bytowe naszych mieszkańców. Musimy jednak pamiętać, że tyle ile osób się tu wprowadzi, tyle pojawi się problemów. Każdy człowiek ma inny problem, który go męczy. Z każdym problemem się wspólnie borykamy. Tutaj się wzajemnie wychowujemy. Największą uczelnią życia jest rodzina. Nasza rodzina jest wyjątkowa – słowa Prezesa Hieronima Bartkowiaka.
Budowa mogła być zrealizowana dzięki otrzymanej dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie oraz kredytu udzielonego przez Spółdzielczy Bank Ludowy w Śremie. Dzięki dotacji otrzymanej z Fundacji Castorama udało nam się częściowo wyposażyć budynek w meble i aneksy kuchenne oraz inne drobne rzeczy niezbędne do wyposażenia np. łazienek. Udało się również pozyskać fundusze z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego za które zakupiono na cześć schroniska łóżka z pełnym wyposażeniem. Prezes również podziękował za ogromne zaangażowanie pracownikom Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem w szczególności Juli Biernackiej która od początku pilotowała budowę schroniska, projektantom i wykonawcom.
Burmistrz Śremu Adam Lewandowski pogratulował Prezesowi Fundacji, osiągnięcia sukcesu. Wspomniał jednocześnie że to dzięki Prezesa rozwadze i spokoju sprawy tocząc się należycie.
Mury są piękne, ale aby dom spełniał swoją funkcję należy pomieszczenia jeszcze w dużo rzeczy wyposażyć, nie kryjemy, że potrzeby w nowym budynku wciąż są duże. Brakuje mebli, sprzętu np. pralek oraz środków dezynfekujących i maseczek.
Bardzo dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, przedsiębiorcom, osobom prywatnym które nasze działania wspierają w jakikolwiek sposób. Dodaje nam to wiary w to, że wspólnymi siłami uda nam się dokończyć to dzieło.

Kochani!!! Jeśli chcecie nam pomóc i wesprzeć nas, zachęcamy do dokonywania wpłat na nasze konto

SBL o/Śrem 56 9084 0003 0002 9261 2000 0001

image_pdfPobierz PDF