Bezpłatna rehabilitacja dla 40 osób !!!

Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem przystąpiła wraz z Firmą BASF Polska Spółka z o.o. do konkursu o randze światowej. Zgłoszony projekt konkursowy zakładał uruchomienie rehabilitacji dla dzieci metodą NDT-Bobath. Projekt został zakwalifikowany do realizacji jako jedyny w regionie oraz nagrodzony grantem w wysokości 5.000 euro.

Metodę NDT-Bobath stosuje się u dzieci i niemowląt z mózgowym porażeniem dziecięcym, przepukliną oponowo-rdzeniową, wadami genetycznymi, chorobami o podłożu neurologicznym, zaburzeniami napięcia mięśniowego, asymetrią ułożeniową ciała, kręczem szyi, wadami postawy oraz w przypadku wcześniaków bądź niemowląt, u których wystąpiły komplikacje okołoporodowe.

Opracowany projekt konkursowy obejmował przeszkolenie rehabilitanta, uzyskanie uprawnień do rehabilitacji dzieci, zakup niezbędnego sprzętu oraz realizacja rehabilitacji dla 40 dzieci i młodzieży.

Dzięki zaangażowaniu pracowników Firmy BASF zgłoszony projekt konkursowy został zakwalifikowany do realizacji jako jedyny w regionie oraz nagrodzony grantem w wysokości 5.000 euro.

Od 1 lutego 2016 r. będą prowadzone zapisy na rehabilitacje dla 40 dzieci i młodzieży

Przyjęty i zatwierdzony przez Firmę BASF harmonogram:
1.Zapisy uczestników 01.02. 2016 r. – 28.02.2016r.
2.Spotkanie organizacyjne z opiekunami dzieci i dziećmi 01.03.2016r.
3.Rozpoczęcie rehabilitacji 01.03.2016 r.

Zapisy osobiście w siedzibie:
Fundacji w Śremie ul. Mickiewicza 21 od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 13:00.

Należy zabrać ze sobą dowód osobisty i orzeczenie dziecka o niepełnosprawności.

W spotkaniu organizacyjnym uczestniczyć będzie koordynator projektu z Firmy BASF, rehabilitant, koordynator z ramienia Fundacji oraz przedstawiciel Zarządu Fundacji.

Zgodnie z założeniami projektu jego realizacja będzie prowadzona w Śremie przy ul. Dutkiewicza 8 – Dom dla Bezdomnych Kobiet.

Koordynator z ramienia Fundacji
Maria Stefaniak