Mini – olimpiada sportowa dla osób niepełnosprawnych

„Gajówka” Zbrudzewo 09.09.2009

Najcieplejszą porę roku zakończono Mini – olimpiadą sportową dla dzieci, młodzieży i osób starszych niepełnosprawnych mieszkańców Domów Pomocy Społecznej i Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego w Śremie. W imprezie udziału wzięło 170 uczestników,
30 opiekunów, 30 wolontariuszy, zaproszeni goście i przedstawiciele lokalnych mediów. Uczestnicy dzielnie i wytrwale walczyli w konkurencjach sportowych. Zwycięzcy 3 pierwszych miejsc w każdej konkurencji nagrodzeni zostali dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowanie za udział w imprezie. Osoby które, nie brały udziału w konkurencjach sportowych mogły bawić się przy dźwiękach muzyki, którą nieodpłatnie zabezpieczał zespół muzyczny „DUO VERTE” Jakub Kaźmierczak i Dawid Brańka. Jak każdego roku imprezę wspomagali wolontariusze zrzeszeni w Lokalnym Centrum Wolontariatu przy Fundacji – Szkolny Klub Wolontariatu z Zespołu Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego w Śremie, na czele z koordynatorem panią Małgorzatą Ławniczak. Środki finansowe na zorganizowanie Mini – olimpiady pochodziły z Budżetu Gminy Śrem, starostwa powiatowego. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu wielu osób gajówka była pełna śmiechu, radości, zabawy i sportowej rywalizacji. Słońce wyzwoliło w uczestnikach entuzjazm i zadowolenie.

———————————————————————-