15 Gala – wręczenie nagród i dyplomów

W piątek 10 grudnia o 17:00 w murach Fundacji odbyła się Gala Wolontariatu 2021r  podczas której zostały ogłoszone wyniki dwóch konkursów do tytułu Wolontariusz Roku i Kreatywny Klub Wolontariatu.

Tegorocznym Wolontariuszem Roku 2021 została Oliwia Werwińska a tytuł Kreatywnego Klubu Wolontariusza przypadł Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Chwałkowie Kościelnym.

Wśród nominowanych do tytułu Wolontariusz Roku były jeszcze dwie osoby: Dawid Woźniak zgłoszony przez Stowarzyszenie Pomocna Dłoń w Śremie i Oliwia Sobolewska zgłoszona przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Śremie.

O tytuł Kreatywnego Klubu Wolontariusza walczyło oprócz zwycięzcy jeszcze 7 Klubów  z następując szkół:

– Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Śremie,

– Szkoły Podstawowej im. Arcybiskupa Antoniego Baraniaka w Mchach,

-Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku,

-Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wielkopolskim,

– Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie,

– Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Józefa Wybickiego w Śremie,

– Szkoły Katolickiej im. Jana Pawła II w Śremie.

Wszyscy nominowani otrzymali wyróżnienia oraz upominki a dwójka zwycięzców drewniane dyplomy. Oliwia Werwińska otrzymała również przechodni medal który z roku na rok trafia do kolejnego Wolontariusza Roku. Medal w imieniu Marty Kostki – Wolontariuszki Roku 2019 przekazała koordynatorka Szkolnego Klubu Wolontariatu Maria Majchrowicz z Szkoły Podstawowej w Mchach. Spotkanie prowadziła Koordynatorka Lokalnego Centrum Wolontariatu Anna Sobieraj, która wraz z Członkiem Zarządu Fundacji Andrzejem Szczepaniakiem wręczyła nagrody i dyplomy. Oczywiście podczas spotkania nie zabrakło tortu którym wszyscy gościa zostali podzieleni.

W tegorocznej Gali udział wzięli tylko nominowani w konkursach. Niestety po raz pierwszy w historii nie mogliśmy świętować w większym gronie zabrakło wolontariuszy jak i przedstawicieli władz lokalnych czy jednostek współpracujących z Lokalnym Centrum Wolontariatu. Pandemia pokrzyżowała nasze plany nawet wśród nominowanych musiały być zastępstwa osobowe. Spotkanie nie miałoby miejsca gdyby nie wsparcie finansowe Starosty Śremskiego Pana Zenona Jahns oraz Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego oboje włodarzy objęli imprezę patronatem honorowym.