Aktualności, Bezdomność, Schronisko dla Bezdomnych Kobiet, Schronisko dla Bezdomnych w Nochowie

Wizyta medyków w Nochowie

W poniedziałek, 9 sierpnia, mieszkańcy Schroniska dla Ludzi Bezdomnych w Nochowie oraz pracownicy Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem gościli członków Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego należącego do poznańskiej Fundacji Akceptacja.

Kadra medyczna – ratownik Jakub Konrady i wolontariusz Maksymilian Dinos – na czele z Prezeską Fundacji, Panią Anną Marią Szymkowiak, znaleźli się w Nochowie za przyczyną Pani Agi Ostrowskiej z akcji „Zupa wolności”. Znajomość z Panią Agą rozpoczęła się kilka lat wcześniej, gdy z darami żywnościowymi i odzieżą przyjechała do prowadzonych przez śremską Fundację schronisk. Teraz przybyła, by wesprzeć medycznie mieszkańców – z częścią z nich przeprowadzono wywiady medyczne, zmieniono opatrunki, a także przedstawiono zalecenia do czasu kolejnej wizyty.
Fundacja Akceptacja w ramach swoich działań zajmuje się szeroko pojętą pomocą osobom w kryzysie bezdomności, potrzebującym pomocy medycznej lub konsultacji psychologicznych. Odwiedza różne miejsca zarówno w Poznaniu, jak i całej Wielkopolsce. Organizacja posiada bardzo dobrze wyposażoną flotę samochodów medycznych, wykształconą kadrę medyczną oraz specjalistów, w tym psychologa. Poznańska Fundacja prowadzi również szkolenia w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej i wsparcia osób doświadczających przemocy.
Do Schroniska w Nochowie goście przyjechali w ramach realizowanego projektu polegającego na prowadzeniu badań profilaktyki układu krążenia. Mamy nadzieję na podjęcie dłuższej współpracy z Fundacją Akceptacja – zwłaszcza w obszarze zabezpieczenia medycznego mieszkańców przebywających w prowadzonych przez Fundację schroniskach.

A.B.

image_pdfPobierz PDF