Wizyta studyjna uczestników CIS Śrem

Fundacja Pomocy Wzajemnej „BARKA” zorganizowała dwudniową wizytę studyjną dla Centrum Integracji Społecznej w Śremie. Wyjazd miał miejsce 8-9 sierpnia 2018. Pierwszym miejscem spotkania była Spółdzielnia Socjalna PAUMARK i Warta Śrem. Członkowie Spółdzielni przedstawili Nam zarys działalności, którą prowadzą, a także opowiedzieli o swoich jakże trudnych początkach i obecnych sukcesach. Kolejnym etapem było zwiedzanie i rozmowa z uczestnikami Centrum Integracji Społecznej w Jarosławcu, a następnie CIS w Poznaniu przy Stowarzyszeniu Szkoła „Barki” im. H. Ch. Kofoeda, gdzie warsztat gastronomiczny Centrum przygotował dla nas przepyszny obiad. Podczas tych spotkań wymieniliśmy doświadczenia i bardzo mile spędziliśmy czas. Po obiedzie ruszyliśmy do Spółdzielni Wspólny Stół, która prowadzi restauracje na bardzo wysokim poziomie, spółdzielnia ugościła nas kawą i ciastem, a Menadżer spółdzielni opowiedział nam o działalności. Ostatnim etapem tego dnia była Wspólnota BARKA w Chudobczycach, gdzie zwiedziliśmy gospodarstwo ekologiczne, zjedliśmy kolację, a lider Wspólnoty przedstawił charakter działania wspólnoty, gdzie również działa CIS. Wspólnota ma bardzo szeroki zakres działań : prowadzenie dwóch ośrodków wypoczynkowych w Chudobczycach i Koninie, warsztat gastronomiczny, ogródek ekologiczny, praca w gospodarstwie ekologicznym. Następnego dnia odwiedziliśmy trzy wspólnoty we Władysławowie, Posadówku i w Marszewie. Wymieniliśmy doświadczenia związane z prowadzeniem: schroniska dla Ludzi Bezdomnych oraz Centrum Integracji Społecznej. Podczas wizyt studyjnych zebraliśmy mnóstwo doświadczeń i poznaliśmy funkcjonowanie innych ośrodków. Bardzo dziękujemy wszystkim za poświęcony czas, który spędziliśmy w przyjaznej atmosferze.