Podziękowano Wolontariuszom

Podczas tegorocznej „ Gali Wolontariatu” jak co roku podziękowano wolontariuszom, pracującym przez cały rok dla społeczności lokalnej Śremu. Gala objęta została honorowym Patronatem Starosty Śremskiego i Burmistrza Śremu, Patronatem Medialnym Tydzień Ziemi Śremskiej, TV Relax oraz Tygodnik Śremski. Nominacje zostały zgłoszone jak  co roku w trzech kategoriach: „Wolontariusz Roku”, „Kreatywny Klub Wolontariatu” oraz „Przyjaciel Wolontariatu”. Do dwóch pierwszych konkursów zgłoszonych zostało dziewięć kandydatów, natomiast do ostatniej trzy kandydatury. Program artystyczny przygotowany został przez Zespół Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie. Zwycięskim Wolontariuszem Roku został Filip Kozłowski z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego. Kreatywnym Klubem za rok 2016-2017 został Szkolny Klub Wolontariatu przy Zespole Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego w Śremie. Przyjacielem wolontariatu decyzją Kapituły została Pani Małgorzata Ławniczak. Na sali nie zabrakło zaproszonych gości: Pan Starosta Zenon Jahns, Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, Radni Rady Miejskiej i Powiatowej, Dyrektorzy Szkół, Zakładów pracy oraz Prezesów Firm i organizacji pozarządowych.
Konferansjerem imprezy był Filip Kozłowski wieloletni wolontariusz. Głos zabrał i ciepłe słowa do wolontariuszy i ich koordynatorów skierował Pan Starosta Zenon Jahns, Burmistrz Śremu oraz w imieniu ks. Kanonika Ryszarda Adamczaka ks. Michał Pękala. Wszyscy zwycięzcy obdarowani zostali statuetkami, nagrodami, dyplomami i kwiatami.
Podziękowano również trzem koordynatorkom, które zakończyły prace w szkole, w której przez 12 lat pełniły funkcję koordynatora SKW: Pani Monice Łada, Pani Justynie Gaweł, Pani Emilii Bzowy. Szczególne podziękowania otrzymał Radny Rady Miejskiej Pan Zdzisław Żeleźny za wieloletnią współpracę z LCW. Wszyscy, którym podziękowano otrzymali okazjonalne dyplomy i kwiaty. Na zakończenie jak co roku odśpiewano wspólne sto lat oraz poczęstowano wszystkich obecnych tradycyjnym tortem. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom bez których ta uroczystość organizowana w Śremie już XII raz nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy Staroście Powiatu, Firmie Konstrukcje Stalowe Hyżyk i Rehau Sp. z o. o. w Nochowie. Dziękujemy serdecznie za szczodrość i docenienie pracy wolontariuszy na rzecz społeczności Powiatu Śremskiego.